Szervezetek
Az alapítvány célja, hogy a Derecskei Bocskai István Általános Iskola és Alapfokú Művészet Oktatási Intézmény Tépei Tagintézménye, valamint a Tépei Óvoda gyerekeit az alapító vagyon és a remélhető adományok révén hozzásegítse személyiségük mind teljesebb kidolgozásához, tehetségük fejlesztéséhez. A működési feltételek javításával hozzájáruljon a Derecskei Bocskai István Általános Iskola és Alapfokú Művészet Oktatási Intézmény Tépei Tagintézménye, valamint a Tépei Óvodában folyó pedagógiai munka tartalmi és szervezeti gazdagításához. Tevékenységével növelje a szociokulturálisan hátrányos helyzetű tanulók felzárkóztatási esélyeit, ösztönözze a tanulókat és a pedagógusokat kiemelkedő teljesítmények elérésére. Támogassa a fejlesztő programok iskolai bevezetését.
Az Alapítvány tevékenységének célja: Az óvodai neveléshez, oktatáshoz szükséges taneszközök bővítése, játékeszközök, berendezési tárgyak bővítése, innovációk költségeinek fedezése, ismeret és élményszerző programok szervezése, támogatása.
Az akvarisztika népszerűsítése, szakmai színvonalának emelése; az akvarisztika iránt érdeklődők és az akvarisztika különböző területeivel foglalkozók érdekeinek lépviselete, közös tudományos és szabadidős tevékenységeik koordinálása; a környezet- és állatvédelem, különös tekintettel a vizek világára és a hazai vizek élővilágára; az euroatlanti integráció elősegítése.
A Pannon Lovas Akadémia és Mezőgazdasági Szakközépiskola területén jelenleg működő Pannon Lógyógyászati Szolgálat eszközparkjának és infrastruktúrájának fejlesztése, kutatási és egyéb tudományos programok támogatása, ismeretterjesztő, kulturális, rehabilitációs és természet- illetve állatvédelmi programok segítése.
Segíteni Feked Község építészeti és természeti értékeinek megőrzését, korszerűsítését és esztétikus fejlesztését, szépítését. Ápolja a lakóhely hagyományait, erősítse a lakosság szeretetét, a szülőhelyéhez, otthont adó környezetéhez. Kiépítse és tovább fejlessze a szülőföld kapcsolatát Fekedről elszármazott és gyakran hazalátogató fiatalokkal, idősebbekkel és ezek leszármazottaival. Növelje ragaszkodásukat Fekedhez, szülőföldjükhöz, mind szűkebb hazájukhoz. Teremtsen megfelelő szervezeti és anyagi kereteket az önkormányzatokkal, gazdasági szervezetekkel, intézményekkel, más társadalmi szervekkel, valamint a lakossággal való együttműködéshez, ezek anyagi és erkölcsi hozzájárulását összehangolja. Német nemzetiségi egyesületként lehetősége szerint ápolja és támogassa a német kultúrát és hagyományokat. A következő nemzedék számára átadja őseink kultúráját. Tagjai és az érdeklődő nagyközönség számára kulturális és szabadidős programok szervezése és rendezése.
Elkóborolt, gazdátlan kutyák befogadása, azok tartása. Az ehhez szükséges telephely kialakítása, biztosítása.
A Bajai Spartacus Vízügy SC Evezős Szakosztályának anyagi és szellemi támogatás, érdekeinek képviselete, az evezős sport népszerűsítése, az aktív versenyzésből visszavonult sportolók közötti kapcsolat fenntartása, kiemelt segítség nyújtása az eredményes, aktív sportolók versenyeztetéséhez, a bajai evezős sport emlékeinek, hagyományainak ápolása, alapítványok létesítése és kezelése, ösztöndíjak kitűzése, tömegsport mozgalom kiszélesítése, támogatása.
: A kajak-kenu sport, melyhez a gyorsasági, sprint, maraton, matathon, kajak, póló canoe-polo, szlalom - slalom, szabad stílusú, freestile, vadvíz, wildwater, vitorlás kajak, canoe sailing, sárkányhajó, dragon boat, tengeri kajak- ocean reacing, parakenu, paracanoe szakágak tartoznak. A kajak-kenu sportághoz tartozik továbbá a vízitúra, az előre kézzel hajtott vízi szabadidősport szakágak és a rafting sportág. A szabad vízen végezhető egyéb sport tevékenységek mint sportág magyarországi népszerűsítése, illetve a sportágban tevékenykedve részt vállalni a diák és utánpótlás korú fiatalok nevelésében, valamint a felnőtt, illetve a fogyatékkal élő sportolók képzésében és versenyeztetésében. Ennek keretében a sportegyesület elsődleges célja: a) tagjai részére a rendszeres testedzés, a csapatépítés, a sportolás, a tömegsport rendezvények és a versenyzés lehetőségeinek biztosítása, b) a társadalmi öntevékenység és a közösségi élet kibontakoztatása, c) hazai és nemzetközi sportkapcsolatok létesítése és fenntartása.
Az 1997-ben létrejött egyesületünknek két fő célja van. Egyrészt a XVI. századi végvári vitézi élet minél hitelesebb bemutatása haditornákon, hagyományőrző rendezvényeken, a török hódoltság korában a Thuri György kapitány vezette várpalotai huszárok életén keresztül (például Berhidai Huszár Péter portyái, a bakonyi csata, Thuri György bajvívásai).
A Bakonyi Tájfutó Klub rendszeresen szervez tájfutásokat, tájfutóversenyeket, a klub tagjai nemzetközi és országos versenyeken is részt vesznek, továbbá: tájfutó kupák szervezése, megrendezése.
Tájfutó világkupa szervezése, verseny rendezése, részvétel a világkupán.