Szervezetek
Óvodánk dolgozói létrehozták alapítványunkat, melyet a szülők anyagilag rendszeresen támogatnak. Így tudjuk ünnepeinket színvonalasabbá tenni, és kirándulásaink lehetőségét bővíteni. Csoportszobáink tágasak, jól felszereltek. Korszerű képesség,- és értelemfejlesztő játékok állnak rendelkezésünkre, melyekkel a gyermekek személyiségének fejlődését tudjuk sokoldalúan elősegíteni.
Együttesünk 1994 októberében, Gátéron, a hagyományos szüreti felvonulás kapcsán alakult Jánosi Benő vezetésével, aki 2000-ig állt a kis csapat élén. 2000-től 2005-ig Kiss Zoltán vette át a szerepét, ő egyengette utunkat, nem kis munkával. Együttesünk jelenlegi vezetője 2005. óta Jánosi Ágnes. 1995 márciusában rendeztük meg az első Tavaszköszöntőt, amely azóta hagyománnyá vált. Minden év tavaszán bemutatkozunk itthon, a gátéri színpadon, környékbeli táncegyüttesek vendégszereplésével.
A Magyar Gyeplabda Szakszövetséget 1924-ben alapíttották, azzal a céllal, hogy összefogja, fejlessze és népszerűsítse a gyeplabdázást Magyaroszágon és a világban. A Magyar Gyeplabda Szakszövetség alapító tagja Nemzetközi Gyeplabda Szövetségnek (1924, FIH) és az Európai Gyeplabda Szövetségnek (1968, EHF). A magyar válogatot eddig egyszer, 1936-ban vett részt olimpiai játékokon, ahol a pontszerző hatodik helyen végzett.
Magyarok Nagyasszonya (latinul: Patrona Hungariae) Szűz Mária egyik elnevezése, mely kifejezi különleges kapcsolatát Magyarországgal. Katolikus egyházunk október 8-án főünneppel emlékezik meg a Szűzanya magyarokat oltalmazó pártfogásáról. Ilyenkor Szűz Mária közbenjárását kérjük Magyarországért és a magyar nemzetért.
A Sportegyesület célja a gyermek, serdülő,ifjúsági és junior korosztályok szabadidő, ill tömegsport tevékenység keretein belül a rendszeres sportolás ( versenyzés) testedzés felüdülés biztosítása és a sport és a shotokan karate iránti szeretet megerősítése. További céljaink: A shotokan karate széleskörű népszerűsítése a shotokan karate szakmai színvonalának emelése. A shotokan karate verseny sporttömegbázisának utánpótlásának biztosítása.
A Magyar Gyeplabda Szakszövetséget 1924-ben alapíttották, azzal a céllal, hogy összefogja, fejlessze és népszerűsítse a gyeplabdázást Magyaroszágon és a világban. A Magyar Gyeplabda Szakszövetség alapító tagja Nemzetközi Gyeplabda Szövetségnek (1924, FIH) és az Európai Gyeplabda Szövetségnek (1968, EHF). A magyar válogatot eddig egyszer, 1936-ban vett részt olimpiai játékokon, ahol a pontszerző hatodik helyen végzett.
Az Izsófalva településen élő mindenkori óvodás gyermekek szellemi, erkölcsi és fizikai fejlesztése, segítése, nevelésének, oktatásának támogatása. - az óvodai és oktatás tárgyi feltételeinek javítása, szemléletető és oktató eszközök beszerzése - az egészséges életmódra nevelés, különös tekintettel a mozgás, sportolás, életmódigény fejlesztése, ezzel összefüggő gyermekprogramok versenyek szervezése.
Támogatást nyújt a tartósan kimagasló tanulmányi eredményt elérő tanulók továbbtanulásához, fokozott iskolán belüli képzéséhez, önképzéséhez, pályázati keretek között ösztönzi a tehetséges diákokat egy-egy szakterület felfedezőbb megismerésére, valamint nyelvtanulásra. Kérjük továbbra is támogassa adója 1%-val az Alapítványunkat.
A Vizsolyi Napközi Otthonos Óvoda, mint intézmény nevelési, oktatási feltételeinek folyamatos javítása. Az óvoda részére az oktatás folyamatos javításához szükséges oktatási eszközök beszervezése. A programjában megfogalmazott szakmai, pedagógiai, szervezti és technikai tevékenységek kiegészítő finanaszírozása, Az óvodában kifejlesztendő új módszerek, adaptációk elindításához anyagi segítség nyújtása.
Segítségnyújtás a bölcsőde-korú gyermekek intézményes ellátásához, - a bölcsődében folyó gondozó-nevelő munka tárgyi szükségleteinek javítása, - segítségnyújtás a bölcsődei játékok és egyéb fejlesztő eszközök beszerzésére, - szükség esetén a bölcsődei jogviszonnyal rendelkező szülőknek és családoknak egyszeri szociális támogatás rászorultság alapján, - hozzájárulás a bölcsődei gyermekek számára rendezett ünnepségek, rendezvények szervezéséhez, - segítségnyújtás a bölcsődés korú gyermeket nevelő szakemberek tapasztalatcseréjéhez és továbbképzéséhez, - szükség esetén biztosítja a külső szakemberek egyszeri megbízásos segítségadását, - kapcsolatot keres, illetve ápol bel- és külföldi hasonló céllal működő bölcsődei intézményekkel, alapítványokkal.