Szervezetek
Nemesvita község lakói élet és munkakörülményeinek javítását szolgáló tevékenység folytatása.
„A Gyermekmosoly Nagycsaládos Egyesület azért tevékenykedik, hogy az emberek félelem nélküli világban, békében, biztonságban éljenek, és a családok értékeik átadásával és közösségi kapcsolataik révén a társadalom elismert, és aktív résztvevői legyenek.”
Bővebb információ : http://martfuszabadido.hu/
Mivel igény merült fel az ifjúság részéről a tartalmas szórakozásra, a szabadidő szervezett körülmények között való hasznos eltöltésére, lelkes fiatalok
Szőke Ferenc vezetésével megalapították a Martfű Városi Ifjúsági Szabadidős Kört 1990. október 3-án.
A Somogysámsonért Egyesület célja,hogy segítse a helyi közösség kultúrájának,hagyományainak megőrzését.Támogatja a közösségi lét fenntartását,fejlesztését.A gyermekközösségek felzárkóztatásában, ismeretek átadásában, gyermektáborok szervezésével közreműködik.
Tisztelt Látogató!
Egyesületünk megalakulását azzal indokoljuk, hogy a csodálatosan szép Bakonyt ne csak a helyiek látogathassák. Riasztás esetén, a természet érintetlenségével, légi felderítéssel kutatjuk fel a bajbajutottakat. Mindezek mellett részt veszünk kutató-felderítő keresésekben is.
Kinek ajánljuk szolgáltatásainkat?
- Katasztrófavédelem
- Tűzoltóság
- Rendőrség
- Erdészetek
- Vadászok
- MVH
- Magánszemélyek
A VIKTÓRIA ALAPÍTVÁNY – a központi idegrendszer sérült gyermekekért - azért jött létre miután
két sportoló szülő gyermekeként Viktória 2005-ben egy fejlődési rendellenességgel – corpus callosum agenesia- val született. Zavartalan terhességből 38. hétre természetes úton ,minden komplikáció nélkül, második gyermekként született.
A Rózsa Borka Alapítvány a magyarországi óvodapedagógus-képzést támogató civil szervezet. (Az alapító okiratban még helyesen megadott neve egy cégbejegyzési hiba miatt több hivatalos helyen Rózsa-Borka Alapítvány formában szerepel.)
Alapítása, tevékenysége, önkéntes munkatársai
Az Alapítványt 1990-ben hozta létre Rózsa György és két fia, Rózsa Gábor és Mihály, Rózsa Györgyné Robitsek Borbála (1920–1967) óvónő emlékére, aki a második világháború utáni első szakképzett óvodapedagógus-nemzedék tagja, mások mellett Bélaváry Burchard Erzsébet és Mérei Ferenc tanítványa volt.
Az Alapítvány 1992 óta évente versenyt rendez Budapesten a magyarországi óvópedagógus-képző intézmények által delegált végzős hallgatók (intézményenként 1-1) számára, amelyen egy aktuális szakmai kérdés esszéformában, helyszínen történő kidolgozását kapják feladatul. A jeligés versenydolgozatokat szakmai zsűri értékeli. A verseny díjazottjai diplomaosztó ünnepségük keretében az Alapítvány képviselőjétől, illetve a névadó jelenlévő családtagjától oklevelet és pénzjutalmat kapnak; az összes többi résztvevő az Alapítvány emléklapját és ajándékkönyvét veheti át ugyancsak oktatási intézménye záróünnepélyén. Az elmúlt közel 3 évtized során a különböző neveken és szervezeti formákban működő főiskolákon, egyetemi karokon Baján, Budapesten, Esztergomban, Hajdúböszörményben, Kaposváron, Kecskeméten, Nyíregyházán, Sárospatakon, Sopronban, Szarvason, Szegeden, Szekszárdon, Vácott, illetve Zsámbékon történt díjátadás (egyes intézményeknél többször is). 2020 tavaszán a verseny megrendezésére a versenyfelhívás közzététele ellenére – közismert okok miatt – nem volt lehetőség; a jelenlegi tanévben, 2021 májusára a kuratórium „home office” jellegű megoldást tervez.
A jelenlegi kuratórium (önkéntes, társadalmi munkában tevékenykedő) tagjai: Bakonyi Anna pedagógiai szakértő, nyugalmazott főiskolai docens, Benyusné Szász Mónika óvónő (az Alapítvány első kiírásának egyik nyertese), Bíró Gyula iskolaigazgató, főiskolai mestertanár (ugyancsak az Alapítvány egy korábbi versenyének nyertese), Egyed Zsuzsanna óvodavezető, pedagógiai szakértő, Körmöci Katalin főszerkesztő, ny. főiskolai kari oktató és Villányi Györgyné főszerkesztő, c. főiskolai docens. Az alapítvány képviselője Rózsa Gábor. (A két másik alapító, Rózsa György 2005-ben, Rózsa Mihály 2017-ben elhunyt).
Az Alapítvány versenyének eddigi évenkénti témakiírásai